חסכונות שאפשר לעשות דרך הבנק

לבנק שלוש הצעות שאפשר להציע לכם:

1)פק”ם – נותן ריבית שיקלית קבועה או משתנה ולא צמוד למדד.

מהו פ​ק"מ?

פק"מ הוא פיקדון לטווח קצר עד בינוני המונפק על ידי הבנק. הפק"מ יכול לשמש כמסלול חיסכון למען מטרה מוגדרת, כגון נסיעה לחו"ל, רכישת מכונית, ועוד הבנק מתחייב לשלם עבור הכסף המופקד בפק"מ ריבית מסוימת על פי תנאי הפיקדון. התשואה ברכישת מק"מ ודאית רק אם מחזיקים בו עד תום התקופה. המק"מ מאפשר נזילות, בכך שאפשר למכור אותו בבורסה במהלך המסחר בכל יום ראשון עד חמישי. אולם המכירה לפני הפדיון עשויה להביא לתשואה שונה מזו שהייתה מתקבלת בהחזקתו עד למועד הפדיון.

מהם סוגי הפק"מ?

  • הפקדת כספים חד-פעמית לפרק זמן מוגדר מראש. בתום התקופה שהוגדרה מתקבל הכסף בתוספת הריבית שנקבעה מראש. את הפק"מ ניתן לחדש לתקופה נוספת זהה או שונה מהתקופה המקורית, ניתן להוסיף כסף בעת החידוש או למשוך כסף בזמן החידוש .
  • ​​ פק"מ בהוראת קבע: בכל חודש יופקד סכום כסף שיצטבר לסכום אחד. בסוף התקופה שהוגדרה מראש מתקבל הכסף בתוספת הריבית שנקבעה עבור כל הפקדה.

2)תוכנית חיסכון- נותן ריבית פלוס הצמדה וסגור למינימום שנתיים ללא אפשרות לשבירה.

3)ייעוץ השקעות- יועץ או יועצת אשר בוחנים יחד איתכם את רמת הסיכון על פי מערכות הייעוץ הממוחשבות של הבנק ומוציאים רשימת המלצות.

חשוב לדעת שבייעוץ על ידי הבנק חובת המעקב על הניירות חלה על הלקוח.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

אין באמור בפרסום זה כדי להוות ייעוץ פנסיוני המותאם לנתוניך האישיים, לצרכיך ולהעדפותיך, ואין בו משום המלצה לביצוע עסקה כלשהי במוצר פנסיוני.

הנתונים הם לא נתונים רשמיים ולכן יכולים להשתנות בהתאם.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

*אין באמור במסמך זה כדי להוות שיווק פנסיוני או המלצה לייעוץ מס כהגדרתו בדין ואין בו כדי להוות תחליף לשיווק פנסיוני או ייעוץ מס אשר מתחשב בצרכים ובנתונים המיוחדים לכל אדם. התנאים המלאים והמחייבים הינם התנאים המפורטים בתקנון הרלוונטי ובכל סתירה בין האמור במסמך זה לבין האמור בתקנון, יגברו הוראות התקנון.

הסקירה הנ”ל מהווה פרשנות של כותבה לדברי החקיקה אליהם היא מתייחסת והיא איננה ממצה או מתיימרת למצות את כלל החקיקה ו/או הפסיקה הקיימים בעניין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top